Farnosť Pitelová

Udalosti

Archív

Vianočné rozjímanie

Srdečne pozývame zamyslieť sa počas týchto Vianoc nad veľkým príbehom malého Zacheja, ktorému Ježiš zmenil život.

Letný tábor 2017

Letný tábor 2016

Krížová cesta 2016

Pozývame Vás na krížovú cestu na Zelený Štvrtok 24.3.2016 o 15.00 pred sv. omšou, ktorú si pripravili mladí z našej farnosti. Príďte aj vy pred Veľkonočným trojdním rozjímať o Ježišovom mučeníctve Lásky. Tešíme sa na vás!

Dobrá novina 2015

Tento rok (2015) ste na Dobrú novinu prispeli 775 Eur. Ďakujeme! Aj vám mládež vďaka za vašu obetu....Viac na www.dobranovina.sk

Adorácia k svätému roku milosrdenstva

Pozývame všetkých na vianočnú meditáciu zakončenú adoráciou pred Sviatosťou oltárnou k svätému roku milosrdenstva na tému: Božie milosrdenstvo- "LIEK". Konať sa bude v pondelok 28.12. po skončení sv. omše o 15.00 hodine. (približne teda okolo 15.45). Skončí sa do odchodu autobusu o 16.45. Autobus na túto sv. omšu pôjde skôr ako zvyčajne, teda o 14.28 zo zastávky Pitelová rázc.

Svätý rok milosrdenstva

8. decembra 2015 vyhlásil pápež František Svätý rok milosrdenstva. Buďme milosrdní ako Otec.

Letný tábor 2015

Tábor tento rok 2015 bude v Hornej Vsi (pri Patrizánskom, okres Prievidza) v týždni od 19.7. - 25.7. 2015 za mierne zvýšenú cenu 55 Eur na osobu. Je to informácia, aby ste si vedeli naplánovať čas dovoleniek, prípadne začať odkladať trošku peniažky.
Tešíme sa na vás!

Eucharistia- Kristus v jasliach 2014

"Slovo sa telom stalo a prebývalo medzi nami" (Jn 1,14) Boh nás pozýva rozjímať nad tajomstvom Eucharistie. Eucharistia- Kristus v jasliach (vianočná meditácia ukončená adoráciou) Farský kostol Ružencovej P. Márie v Pitelovej 28.12.2014 o 17.00 hod.

"Stredobodom pre účastníkov prvých Vianoc boli jasle s Dieťaťom a najdôležitejšou aktivitou bola pre nich adorácia. Poklona Kristovi patrí k podstate Vianoc. Dnes máme miesto jasieľ oltár, kde je ten istý živý Kristus prítomný v Eucharistii. Klaňajme sa Eucharistii."

Vianočné koledovanie 2014

Deti s Dobrou novinou navštívili naše príbytky a tak svoj čas a námahu obetovali za deti v Afrike!

Tento rok (2014) sme oslávili 20. výročie založenia Dobrej noviny aj v našej farnosti. Obetavé deti a mládež sa prestrojení za mudrcov, pastierov, anjelov či Jozefa a Márie vybrali za hviezdou, ktorá žiarila v každom príbytku, kde ochotní ľudia obetovali pre deti v Afrike niekoľko peniažkov.

Sme vďační za všetky príspevky, pretože sa nám podarilo vyzbierať 717 eur pre ľudí, ktorí to veľmi potrebujú. Nech vás za to požehná odmení vás všemohúci Boh!

Viac na http://dobranovina.sk/

Letný tábor 2014